آموزش پتینه ، کلاس پتینه کاری

آموزش پتینه

کلاس های پتینه ، دوره های پتینه ، آموزش پتینه و رنگ بصورت گام به گام از مبتدی تا پیشرفته

آموزش پتینه؛ هنری برای زندگی

پتینه را بشناسید
امروزه پتینه یک هنر محبوب و پرکاربرد است. هنری که در آن با استفاده از کم‌ترین امکانات، خلاقانه‌ترین سطوح و زیباترین نماها را می‌توان ایجاد کرد. در این هنر با بهره بردن از ابزارهای ساده‌ای مثل رنگ، الیاف، پارچه و اسفنج روی سطوحی مثل چوب، شیشه، فلزات و دیوار، طرح‌های جذابی ایجاد می‌شود که نسبت به رنگ‌آمیزی معمولی هم خاص‌تر است و هم دوام بیشتری دارد. قبل از این هنر، بیشترِ هنرهای نمای داخلی یا تزیین اشیاء، بر رنگ و طرح تاکید می‌کردند اما در این هنر بافت اهمیت بالاتری پیدا می‌کند و امکان تنوع و خلاقیت بیشتر وجود دارد. این هنر بخصوص در طراحی داخلی ساختمان بسیار کاربردی است و می‌توان با بهره بردن از آن بینندگان را سر ذوق آورد و نماهای شادی‌آور و متفاوتی را ایجاد کرد. روش‌های مختلفی که در پتینه‌کاری از آن‌ها استفاده عبارتند از: کهنه‌کاری، ترک‌ترک کردن یا دکوپاژ و سایر روش‌هایی که همواره می‌توان در انجام آن‌ها خلاق بود.
پتینه، فرصتی است برای پل زدن میان هنر، خلاقیت و کاربرد آن در زندگی! تلفیق بین احساسات سنتی و لذت نوستالژیک از رنگ‌ها و نماهای قدیمی و تازگی دکورهای مدرن با بهره بردن از پتینه امکان‌پذیر است و نیاز توامان بشر را به تکرار گذشته و نوجویی‌‌های آینده ارضا می‌کند. پتینه روش‌های مختلفی دارد که از جملۀ آن‌ها پتینه‌کاری با استفاده از پارچه، استفاده از اسفنج،استفاده از تکنیک رنگ‌برداری و پتینۀ بافت‌دار است.
با آموختن پتینه چه مهارت‌هایی به‌دست می‌آورید؟

با یادگرفتن پتینه می‌توانید، هر سطح دلخواه را باب میلتان تزیین کنید و یا معایبش را بپوشانید و آن را به شکلی زیبا و هنری جلوه بدهید. مثلا ممکن است گلدانی رنگ‌پریده و از مد افتاده داشته باشید، در این صورت می‌توانید با استفاده از یک مقدار پودر مخصوص پتینه، رنگ یا الیاف با روش‌هایی که آموزش دیده‌اید، این گلدان را به یک شی‌ء خیلی جذاب تبدیل کنید، به طوری که در دکوراسیون پذیرایی شما بدرخشد. هم‌چنین اگر قسمتی از سقف اتاقتان ترک برداشته، می‌توانید به جای هزینه کردن برای رنگ‌آمیزی مجدد و تحویل گرفتن یک نمای ساده و تکراری، با روش‌های پتینه‌کاری و اندکی خلاقیت، یک کارکرد هنرمندانه از آن بگیرید و نمایی ویژه و جالب توجه ایجاد کنید.

بازارکار پتینه چطور است؟

کسب مهارت‌های دستی و ترکیب کردن خلاقیت‌های فردی با مهارت‌هایی که می‌آموزید، همیشه پرطرفدار و البته درآمدزا خواهد بود. آموزش پتینه و انواع روش‌های آن، این امکان را به شما می‌دهد که با وسایل ساده‌ای که در اختیار دارید، اشیای تزیینی پرطرفدار بسازید و به فضاهای خانگی شور و حال فراوان بدهید.
همچنین برای کسانی که در کار طراحی دکوراسیون داخلی خانه هستند، آموختن پتینه از ضرورت‌هاست. چون پتینه می‌تواند تنوع بسیاری ایجاد کند و حتی از رنگ‌آمیزی هم تأثیرگذارتر است. شما با استفاده از پتینه قادر خواهید بود یک دیوار ساده را به یک اثر هنری چشم‌نواز تبدیل کنید و هر چقدر که در این امر خلاق‌تر باشید و آموزش بهتری دیده باشید، طرفداران بیش‌تری برای کسب و کار خود پیدا می‌کنید و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت.

هم‌چنین پتینه ماندگاری خوبی نسبت به رنگ‌آمیزی دارد که این مساله کیفیت کار شما را نشان می‌دهد و بر محبوبیتتان می‌افزاید. با توجه به مدرن شدن فضاهای شهری و درگیری انسان امروز با ابزارهای جدید، به کارگیری پتینه برای خلق نماهای سنتی، خواهان زیادی دارد. پتینه می‌تواند با ایجاد یک فضای گرم و دلچسب، آن امنیت خانگی را که بشر امروز به دنبالش است، به او برگرداند.

فیلم آموزش پتینه – گفتگو با هنرجویان رشته پتینه تصویرگران پویا اندیش

چه کلاسی برای آموزش پتینه بهتر است؟

یک کلاس پتینۀ خوب کلاسی است که همۀ مهارت‌های لازم در این رشته و روش‌های مختلف آن را به هنرآموزان یاد بدهد. هنرجو باید بتواند بعد از کسب این هنر به طور مستقل برای خودش کار کند و تمام روش‌هایی را که آموخته به کار ببرد. یک کلاس پتینه خوب و معتبر باید به ضرورت‌ها و نیازهای بازارکار توجه کند و در پایان دوره، مدرک معتبر به هنرجویان ارائه بدهد.
داشتن مربی‌های دل‌سوز و توانا که همۀ آموخته‌های خود را در اختیار هنرآموز قرار می‌دهند از اولویت‌های یک آموزشگاه خوب است. برنامه‌ریزی درست، زمان کافی و هزینۀ مناسب و به‌صرفه لازمۀ یک کلاس آموزشی حرفه‌ای است. در هنر پتینه‌کاری، هنرجو باید بیاموزد که اصول و قواعد آن را به درستی پیاده کند. برای مثال به زیبایی و تازگی کارش توجه کند و حواسش باشد که به اشیاء یا سطوح آسیب وارد نکند.

آموزشگاه پویا اندیش با کادر مجرب حرفه‌ای به همۀ این موارد توجه کرده است. شما می‌توانید مطمئن باشید که پس از گذراندن دورۀ کلاس‌های پتینه هرچه را که لازم است در این زمینه می‌دانید. همچنین نحوۀ جذب شدن به بازار کار هم به شما آموخته می‌شود و چه بسا اگر هنرجوی خلاق و شایسته‌ای باشید شما را با درخواست کتبی به شرکت‌هایی که به چنین مهارتی نیاز دارند، معرفی کنند. ‌

نمونه کارهای پتینه هنرجویان تصویرگران پویا اندیش

پیش‌نیاز آموزش پتینه چیست؟

برای شرکت در کلاس پتینه، نیاز به مهارت دیگری ندارید. بنابراین فرض بر این است که می‌خواهید همه چیز را از صفر شروع کنید و اصلا لازم نیست درباره طراحی داخلی یا صنایع دستی چیزی بدانید. همه چیز درباره‌ی پتینه و روش‌های مختلف و کاربردی آن، در کلاس های پتینه به شما آموزش داده خواهد شد.
مزیت‌های آموزشگاه پویا اندیش برای کسب مهارت
داشتن استادانی با تجربه و با مهارت کافی، گذاشتن زمان مناسب برای تدریس و مرحله به مرحله طی کردن سیر آموزش، کیفیت بالای آموزشی و یاددادن انواع و اقسام روش‌هایی که نیاز است یاد بگیرید، اعتبار صد در صدِ این آموزشگاه و مدارک معتبری که ارائه می‌دهد و همچنین پشتیبانی از هنرجویان آموزش‌دیده برای ورود به بازار کار از مزیت‌های قابل توجه آموزشگاه پویا اندیش است.
سرفصل‌های آموزش پتینه در آموزشگاه پویا اندیش
در این آموزشگاه آموزش پتینه به صورت گام به گام و مرحله به مرحله از ساده تا پیشرفته طی می‌شود و همۀ آموزش‌ها به صورت عملی و کاربردی است.

سرفصل های آموزشی این رشته عبارتند از پتینه کاری روی انواع سطوح شامل؛

1. مجسمه، دیوار، شیشه، چوب، روی سفال
2. کارهای برجسته روی بوم، بافت روی اجسام
3. تکنیک‌های برنز
4. تندیس، کوزه، گچ، فلز، قاب دکوپاژ، پلی استر و …
همۀ این موارد زیر نظر اساتید با مهارت و مجرب آموزش داده می‌شود.
کلاس‌های پویا اندیش راهی برای زندگی بهتر

کلاس های آموزش پتینه

حتما این ضرب‌المثل را شنیده‌اید که « بهتر است ماهی‌گیری یادش بدهی تا برایش ماهی بگیری». آموزشگاه پویا اندیش هم جایی است که به شما یاد می‌دهد چطور ماهی‌گیر حرفه‌ای بشوید! زندگی در دنیای امروز با کسب مهارت‌های بیشتر ساده‌تر می‌شود. مهارت داشتن به شما اعتماد به نفس می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد در هر شرایطی که هستید از پس خودتان بربیایید. مهارت و هنر پتینه یکی از آموزش‌های کاربردی است که می‌تواند در شرایط مختلف دست‌گیرتان باشد. از طریق یادگیری این هنر قادر خواهید بود چیزهای به ظاهر بی‌ارزش، کهنه یا دورریختنی را قابل استفاده کنید. همچنین از این طریق نمای داخلی خانه، محل کار یا هر جای دیگر را می‌توانید زیبا و جذاب کنید. به‌خصوص برای کسانی که به کار طراحی داخلی علاقه‌مندند، این یک مهارت اساسی و فوق‌العاده حائز اهمیت است که هر چقدر بهتر و خلاقانه‌تر از آن استفاده کنند نتیجۀ بهتری می‌بینند و چشم‌ها را به کارخود خیره می‌کنند. در نتیجه کسب و کارشان را رونق می‌بخشند. کلاس‌های پتینۀ آموزشگاه پویا اندیش با کادر شایسته و شرایط منحصر به فرد، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا یک پتینه‌کار حرفه‌ای بشوید.